Багатство Карпат
Водні ресурси району є невід’ємною і надзвичайно важливою частиною природних багатств району. Вони забезпечують потреби народного господарства та населення у воді за рахунок поверхневих та підземних вод.
Поверхневі води району представлені басейном річки Прут, зокрема його правою притокою – Черемошем та підземними водами. В районі нараховується 455 річок загальною протяжністю понад 2000 км. Основним джерелом поновлення водних ресурсів є атмосферні опади. Найбільшою річкою є Черемош, утворений двома річками: Чорним Черемошем, який стікає з північних схилів Чивчинських гір (довжина 86 км., площа басейну 0,86 тис. кв. км.) і Білим Черемошем (довжина 50 км, площа водозабору 0,6 тис. кв. км.).
Ландшафтні та грунтово-кліматичні умови, геологічна будова та інші природні фактори Івано-Франківщини зумовили різноманітність та багатство рослинного світу. В минулому панівним типом рослинності в області були ліси. Тепер вони займають 68 % території, причому зосереджені головним чином у гірській частині.
Нижній гірський пояс Карпат (500-700 м. над рівнем моря) представлений буковими та смереко-ялицево-буковими лісами, у трав’яному покриві яких переважають середньоєвропейські види. У верхньому гірському лісовому поясі (700-1300 м. над рівнем моря) поширені шпилькові ліси, переважно - смерекові. З трав’янистих рослин в лісах переважають кислиця, чорниця, брусниця, зелені мохи, підпільник альпійський та інші.
Трав’яниста флора району представлена переважно високогірною низько-травною рослинністю полонин та лугами по долинах найбільших річок .
На Верховинщині зростають види рослин, характерні для північних та європейських шпилькових лісів. Майже третина природної флори району потребує повної або часткової охорони. Внаслідок антропогенного впливу на природне середовище, заготівлі дикорослих плодів, грибів, ягід, лікарської сировини і т.п. звужуються ареали різноманітних представників флори Карпат.
Флора району багата на реліктові види, тобто залишки рослинного світу давніх часів. Серед третинних реліктів – сосна кедрова європейська, різні види гірських осок, а також представники Червоної книги України - арніка гірська, тирлич жовтий, родіола рожева, баранець звичайний, любка дволиста та інші.
Завдяки географічному положенню та специфіці природно-кліматичних умов район відзначається своєрідною досить багатою і різноманітною фауною. Характерними представниками тваринного світу є: олень благородний, козуля європейська, дикий кабан, ведмідь, глухар, різні види плазунів, земноводних, риб.
На території району проживає 15 видів фауни, які перебувають під загрозою зникнення і занесення до Червоної книги України. Ці види потребують систематичної роботи щодо виявлення місць їх перебування, проведення постійного спостереження за станом популяцій та наукових досліджень з метою розробки наукових основ їх охорони та відтворення.
Мисливство і бджільництво в районі носять любительський характер.
Ліси Верховинщини населяють цінні мисливські види тварин – олень благородний, козуля європейська, куниця лісова, лисиця, заєць, білка.
Чисельність основних видів мисливських тварин в районі на 15–25 відсотків нижча від оптимальної, тому ситуацію що склалась з раціональним використанням тваринного світу можна вважати напруженою.
Площа вкритих лісовою рослинністю земель Верховинщини складає 86130 га, з яких ліси І групи займають площу 62821 га. Загальний запас деревостанів оцінюється в 36,9 млн. м.
Ліси району підвідомчі Верховинському та Гринявському держлісгоспам, Верховинському районному лісгоспу та Карпатському природному національному парку.
Лісистість району становить 68,6%. Середній запас деревини на 1 га – 440 куб. м. Розрахунковий лісосічний фонд встановлений в межах 45 тис. куб. м. деревини і освоюється в середньому на 92 %.